4 Aylık Bebeğin Beslenmesi, 4 Aylık Bebek Bakımı,

0
330
4 Aylık Bebek

4 Aylık Bebeğin Beslenmesi, 4 Aylık Bebek Beslenme ve Bakımı

Dördüncü aydaki önemli olay, çocuğun yumurtaya başlama­sıdır Play gta 5 for free without download. Önceki yıllarda yumurtaya başlayabilmek için bir yıl kadar beklemek gerekirdi. Çok değerli bir besin maddesi olan yumurta­yı günümüzün doktorları artık çocuklara 3-4 inhaltsverzeichnis zum herunterladen. aylarda vermekte bir sakınca görmüyorlar. Yalnızca yumurtanın o zamanki ve bugünkü verilişleri arasında ufak bir fark var. Şöyle ki: Geçmiş yıllarda çiğ ya da rafadan verilen yumurta, günümüzde iyice pişmiş olarak ve­rilmektedir schriften und installieren. Sertleşene kadar pişirilen yumurtanın sarısı çocuğa, önce bir kahve kaşığından başlamak üzere gittikçe artırılarak veri­lir. Bazı duyarlı çocuklarda kaşıntı, ürtiker döküntü gibi alerjik be­lirtiler görülür microsoft word 2019 download for free. O zaman bir süre için yumurtayı yemek listesinden çıkarmak gerekir. Ne var ki, tam olarak pişirilmiş yumurta sarısının alerji yaptığı çok ender görülür herunterladen. Yumurtayı normal olarak kabul eden çocuklara 7-8. aylarda yumurtanın akı da pişirilmiş olarak verilebilir. Çocuğunuza bir yaşında istediğiniz şekilde çiğ, rafadan ya da pişmiş yumurtayı verebilirsiniz probleme beim herunterladen von fotos vom iphone. Ancak, kesinlikle tazeliğine güvenmediğiniz yumurtayı bebeğinize vermeyiniz.

4. aydaki yemek listesi ve saatleri:

Saat 06.00 Süt hp toolbox downloaden.
Saat 10.00 Sebze püresi, şekerli yoğurt ya da süt. Saat 14.00 Süt.
Saat 18.00 Muhallebi, meyve püresi, püreyi muhallebinin üzerine koyabilir ya da muhallebiden önce verebilirsiniz tiktok. Saat 22.00 Süt.

Bu arada hemen şunu da belirtelim ki, yukarda gösterilen sa­atlerde uyuyan bir çocuğu, mama saati geldi diye uyandırmak pek doğru bir davranış olmaz canasta kartenspiele kostenlosen vollversion deutsch. Sözgelişi, saat 06.00’da uyuyan bir çocuk «süt vakti» geldi diye uyandırılmamalıdır. Çocuk uyanır uyanmaz ağzına meme ya da biberon dayamak da doğru değil­dir, bir süre kendi kendine oynamasına vakit bırakılmalıdır kostenlos filmeen app.

Eğer bebeğinizi inek sütü ile besliyorsanız 4. ayda 2/3 süt, 1/3 su şeklinde bir karışım kullanmalısınız. Yumurtayı ya saat 10’da sebze püresi ya da 18’de muhallebi ile birlikte verebilirsiniz.

Yorum Yapın Fikrinizi Söyleyin