Agorafobi Nedir, Agorafobi Belirtileri Nelerdir,

0
332
Agorafobi

Agorafobi Nedir?

Özellikle bir panik atak sırasında yardımsız kalma ya da rezil olma korkusu agorafobi ola­rak adlandırılır alle videos downloaden android. Agorafobisi olan insanlar, ev gibi güvenli bir yerden uzak kalmaktan korkar­lar, iki tür korkuları vardır; özel durumlardan korku ve korkunun kendisinden korku whatsapp on pc. Bu bekleyiş ve panik atak korkusu bu tür durum­ların daha çok yaşanmasına yol açar. Bu atak­ların sıklığı artarsa, korkularınızın doğruluğunu kanıtlayan bir şekilde davranmaya başlarsınız onenote gratisen. Bu safhada, evden yalnız başınıza çıkmaktan ya da hemen geri dönemeyeceğiniz uzaklığa gitmekten çekinmeye başlarsınız. Yani agora­fobi, korkunun yoğunluğunu da artıran bir fa­sit daireye dönüşür disney+ downloaden tv.

Agorafobi kadınlar arasında erkeklerden on kat daha yaygındır. Bu, belki de kadınların endişeli ve bağımlı olmaya daha yatkın olmaların­dan kaynaklanır komplette playlisten. Kadınlar çocukluklarında ken­dilerini savunamayacakları düşüncesiyle çok fazla koruma altına alınırlar. Genellikle özel be­cerilerini, yeteneklerini geliştirme şansı elde edemez, kendilerine güven oluşturamazlar windows isos herunterladen.

Agorafobi’nin Belirtileri Nelerdir?

Agorafobi üç temel ve bir bağlaşık belirtiye sahiptir. Temel özellikler:
1 microsoft word kostenlos vollversion. Evin bilinen atmosferinden uzaklaşma korkusu;
2. Güçlü bir panik atak sonrası endişe semptomları ve evden uzak olunca ken­dini çaresiz hissetme duygusu oluşur; ve
3 winrar download kostenlos deutsch 64 bit. Kalabalık ve kapalı yerde, tünelde ya da yardım almanın sınırlı olabileceği her­hangi bir yerde olma korkusu vardır.
Bağlaşık özellikler;
Yalvaran, talepkar, çocuksu davranışlar ve
Saplantılı davranma eğilimi tkkg pc spiele kostenlos downloaden.

Agorafobinin Teşhis Kriterleri, Agorafobi Tedavisi

Topluma açık, kaçmanın ya da yardım almanın güç olabileceği yerlerde yalnız kalma korkusu herunterladen. Bunlar kalabalık, tünel, köprü, toplu taşıma aracı gibi yerlerdir.
Yukarıdakine benzer koşullarda bulun­maktan kaçınmak için güçlü bir istek.
Bu istek yoğunlaştıkça normal yaşamı sürdürmek güçleşecektir.

Semptomlar ilaçların normal yan etkileri ya da diğer anormal sağlık koşulları gibi değildir.

Başka bir zihinsel rahatsızlık yoktur.

Yorum Yapın Fikrinizi Söyleyin