Artrit Nedir, Romatizma Nedir, En Yaygın Artrit Çeşitleri,

0
565
Artrit Nedir, Romatizma Nedir, En Yaygın Artrit Çeşitleri,

Artrit ve romatizma nedir?

Farklılıkları nedir ve kimler etkilenmektedir

Sırt ağrısı çektiklerinde, ya da, eklemleri tutulup ağrıdığında insanların bu konuda telaşlanmak istemediğini ve Yalnızca biraz romatizma, dediklerini çok duymuşsunuzdur browser zum videoen. ‘Roma­tizma’ sözcüğü nedenini bilemediğimiz ağrı ve sızılar için genel olarak kullanılırken, ‘artrit’ sözcüğü daha belirli anlam taşır gibidir msvcp110.dll kostenlos herunterladen.

Romatizma, tıp dışından insanların kas-iskelef sistemi, yani, vücudumuzun yapısını oluşturan kaslar, tendonlar, ke­mikler ve eklemlerin her türlü ağrılı rahatsızlığını tanımla­mak için kullandıkları bir terimdir, öte yandan artrit özellik­le, ya romatoit artritte olduğu gibi iltihaplı, ya da, osteoart-ritte olduğu gibi dejenerasyon yapıcı eklem rahatsızlıkları için kullanılır libreoffice deutsch kostenlos chip. Kas-iskelet sistemini etkileyen bütün hasta­lıklar için kullanılan tıbbi terim ‘romatizmal hastalıktır.(Juvenil artrit)

Çeşitli artrit tipleri dahil yaklaşık 200 farklı tip romatizmal hastalık vardır google chrome offline. Bazılarının belirli yaş ve cinsiyet gruplarını etkilemesine rağmen, dokuz aylık bebekten doksan yaşın­daki ihtiyarlara kadar her yaştan insan bu hastalığa yakala­nabilir herunterladen.

Doğruluk ve sadelik sağlamak için, eklemleri etkileyen rahatsızlıklar burada ‘artrit’ başlığı altında, kas-iskelet sis­teminin diğer bölümlerini etkileyenlerse ‘romatizma’ başlığı altında toplanacaktır ringtones for free iphone.

Artrit ve romatoid Artrit

En yaygın artrit Çeşitleri,

Romatoit artrit
Osteoartrit
Gut
Ankilozan spondilit
Sistemik lupus eritematozus (sistemik kızartılı lupus)
Kronik genç artriti
Psoryatik (sedefli) artrit
Reaktif artrit
Artrit, iltihaplı ve dejenerasyon yapıcı olmak üzere, başlıca iki tipte görülür herunterladen. İltihaplı artritte eklemi saran dokular çoğu kez eklemi de hasara uğratarak iltihaplanır ve şişer. Deje­nerasyon yapıcı artritte kemik uçlarını koruyan kıkırdak ve kemiklerin yüzeyleri ya aşırı basınçtan, ya da, yaşlanma sonucu aşınarak yıpranır photoshop kostenlos downloaden. Artritin en yaygın şekilleri romatoit artrit (iltihaplı) ve osteoartrittir (dejenerasyon yapı­cı).

Yorum Yapın Fikrinizi Söyleyin