Bilgisayarların Konuşanları Algılamaya Başlarsa,

0
375
Bilgisayarların sesleri algılama çalışmalrı

 Telefonunuz çalarsa ve arayanın kimliğine bakmadan cevaplarsanız, diğer taraftaki kişi “merhaba” demeden önce, bunun anneniz yada tanıdığınız birinin olduğunu bilmeniz oldukça zordur. Ancak sesini duyduktan Bir kaç saniye içinde onun mutlu, üzgün, kızgın veya endişeli olup olmadığını anlayabilirsiniz urlaubsbilder kostenlos herunterladen.

İnsanlar doğal olarak diğer insanları sesleriyle tanıyabilir ve tanımlayabilirler. Amerika Akustik Derneği Dergisin de yayınlanan yeni bir çalışma , insanların bunu nasıl yapabildiklerini araştırdı downloaden im ruhemodus. Sonuçların, araştırmacıları gelecekte daha verimli bir ses tanıma yazılımı tasarlamalarına yardımcı olması planlanılıyor.

Pittsburgh’daki Carnegie Mellon Üniversitesi’nden psikolog Neeraj Sharma ve son çalışmanın baş yazarı “İnsanların farklı bireyler için farklı Ses modelleri var” d,yor free youtube online. ve ekliyor “Bir konuşmayı dinlerken beyninizdeki farklı modeller arasında geçiş yaparsınız, böylece her konuşmacıyı daha iyi anlayabilirsiniz.” Bu demek oluyor ki, Aslında beynimiz sesleri de farklı bir şekilde modellemekte,Sesin sahibi ile bütünleştirmekte threema erneut herunterladen.

İnsanlar, ritim ve tını gibi özelliklerdeki ince farklılıkları dikkate alarak farklı seslere maruz kaldıklarından beyinlerinde ses modelleri geliştiriyorlar Download Christmas pps for free. İnsanlar, kimin konuştuğuna bağlı olarak farklı ses modelleri arasında geçiş yaparak ve adapte olarak, ve hiç farkında olmayarak farklı konuşmacıları tanımlamayı ve anlamayı öğrenirler ringtones for mobile phone.

Ayrıca Sharma, “Şu anda, ses tanıma sistemleri konuşmacı sesine odaklanmıyor, temel olarak her şeyi analiz etmek için aynı ses modelini kullanıyorlar” dedi trade register extract online. “Örneğin, Alex adlı bilgisayarla ile konuşurken konuşmamı analiz etmek için aynı ses modelini kullanıyor.” Ayrıca bu tek ses modelleme işlemi, Aksan konusunda da sorun çıkartmakta, Diyelim ki oldukça kalın bir Alabamalı aksanım var – Alex adlı bilgisayara “yapma” kelimesini kullandığımda, beni anlamaya çalışırken “baston” dediğimi düşünebilir  download calorie table for free.

Sharma, “İnsanların Seslere bağlı modelleri nasıl kullandığını anlayabilirsek, o zaman belki de bu modellemeyi bilgisayarlarımız da kullanarak, bizleri daha iyi bir şekilde algılamalarını öğretebiliriz” diyor kartenspiele kostenlosen deutsch windows 7.

Yorum Yapın Fikrinizi Söyleyin