Çene Eklemi Hastalıkları, Çene Eklemi Ağrısı,Çene Eklemi Tedavisi,

0
458
çene eklemi

Çene Eklemi Hastalıkları ve Ağrısı

Çene eklemi en çok kullanılan eklemlerimizden biridir. 0 çalışmazken konuşmak, yemek yemek bir ızdırap olur nachrichten app kostenlos herunterladen.

Özellikle gece diş gıcırdatmaları, ani travma (çarpma, düşme, darbeler), eklem iltihapları ve çenelerin, dişlerin dengesiz kapanmaları sonucu eklemlere gelen anormal kuvvetler çene hastalıklarının başlıca sebepleridir how can I download on spotify songs.

Çiğneme, ağız açıp kaparken zorlanma ve ağrı,
Sabahları kalktığınızda çenenizde, başınıza doğru yayılan bir ağrı,
Çeneleri açma kapama sırasında çıkan eklem sesleri,
Çeneleri açma kapama sırasında takılma ya da tam açamama,
Kulak etrafında oluşan ağrı, kulak çınlaması,
Nedensiz baş dönmeleri ya da denge sorunu çene eklemlerinizdeki bir rahatsızlık sonucu olabilir herunterladen.

Bu belirtilerden bir ya da birkaçını yaşıyorsanız ve bir türlü nedeni bulunamadıysa çene eklemlerinizde bir sorun olup olmadığını araştırın herunterladen. İyi bir kilinik muayene, MR ve röntgen çekimi ile eklemdeki sorun kolaylıkla belirlenir. Eğer sorun diş gıcırdatmaya, çeneleri sıkmaya bağlı ise gece plağı yapılır zara. Yüksek protez, eksik diş ve kötü kapanış gibi ağız içi sorunları varsa uygun tedavilerle düzeltilir. Kas gevşetici, ağrı kesici ilaçlarla genelde tedavi sonuç ve­rir purchased amazon series. Eklemlerdeki sorun çok uzun zamandır varsa ve alınan önlemlerle çözülemezse cerrahi tedavi de yapılabilir.

Yorum Yapın Fikrinizi Söyleyin