Dikkat! Facebook hesabınızı dondurmanız bile çözüm olmuyor…

0
539
Facebook, kullanıcıların hesaplarını dondurması halinde bile online hareketler hakkında veri toplayabiliyor.

Facebook’ta hesap dondurmak veri toplamasına engel olmuyor!

Facebook, kullanıcıların hesaplarını dondurması halinde bile online hareketler hakkında veri toplayabiliyor tomtom downloads kostenlos.

Teknoloji dünyasında yankı getiren haberlere göre sadece hesabın tamamıyla silinmesi halinde tüm veriler siliniyor; hesap pasife alındığında online hareketlerin takibinin yapıldığını yazdı java se herunterladen. Habere göre facebook, kullanıcınını hesabını tekrar aktif edebilme ihtimaline binaen veri toplamayı sürdürüyor.

facebook site:sozcu.com.tr ile ilgili görsel sonucu
Facebook, kullanıcıların hesaplarını dondurması halinde bile online hareketler hakkında veri toplayabiliyor songs herunterladen online.

HESAP DONDURMAK ÇÖZÜM DEĞİL

Güvenlik uzmanları ise dondurulmuş hesaplardan veri toplamaya devam edilmesinin kullanıcıyı yanıltıcı olabileceği konusunda uyardı governor of poker free full version. New York eyaleti internet bürosu eski şefi avukat Kathleen McGee,cnet.com´a, ortalama bir insanın Facebook hesabını dondurduğunda sosyal paylaşım sitesinin o kişi hakkında veri toplamayı da dondurduğunu düşündüğünü söyledi skype pc herunterladen. Facebook, kullanıcıların Facebook Pixel ya da sayfalardaki paylaş butonu gibi eklentiler aracılığıyla hesaptan çıkış yapsalar dahi onların internet hareketleri hakkında veri toplayabiliyor schreibprogramm open office kostenlosen. Habere göre, sosyal paylaşım sitesinin paylaş butonu 275 milyon websitesinde bulunuyor. Bu da reklam verenlere kullanıcıların ne tür bir içeriği beğenip beğenmedikleri konusunda veri toplamalarını sağlıyor herunterladen. Facebook ise hesabı dondurmanın bir veri gizliliği ölçümü olmadığını, bunun aksine bunun sitedeki diğer insanların gizliliği için olduğunu açıklıyor adobe reader für windows 10 kostenlos downloaden. Bu şekilde internette, kullanıcı kendini diğer insanlardan gizlese bile Facebook o kullanıcı hakkında veri toplamaya devam ediyor. Facebook kullanıcılara veri toplanmasını istemedikleri takdirde hesaplarını tamamen silmelerini öneriyor online spiele kostenlosen.

Yorum Yapın Fikrinizi Söyleyin