Dünyaca Ünlü Marka Bilgisayarlara Hacker Saldırısı

0
532
Dünyaca Ünlü Marka Bilgisayarlara Hacker Saldırısı

Otomatik güncelleme hizmeti aracılığıyla bilgisayarlar üzerinden yayılan virüsün dünya genelinde 1 milyon bilgisayarı etkilediği tahmin ediliyor free icons.

Bilgisayar güncellemesi üzerinden yayılan bir virüsün bilgisayarları hacklediği ortaya çıktı. Virüsün otomatik güncelleme hizmeti aracılığıyla yayıldığı açıklandı herunterladen.

ASUS marka bilgisayarlar hacklendi!

Rus siber güvenlik şirketi Kasperksy Lab, yaptığı açıklamada, ürettikleri antivirüs yazılımını kullanan 57 bin ASUS marka bilgisayarda, sisteme dışardan sızılabilmesini sağlayan ve “arka kapı” adı verilen özel güvenli boşlukları yaratan kötü amaçlı bir yazılım tespit edildiğini belirtti ard quizduell app herunterladen.

Kasperksy Lab uzmanları, virüsten etkilenen bilgisayarların yüzde 50’sinin Rusya, Almanya ve Fransa’daki kullanıcılara ait olduğunu ifade etti shopping list. ABD’de virüsten etkilenen bilgisayar sayısının yüzde 5’ten az olduğu kaydedildi. Öte yandan Amerikan antivirüs şirketi Symantec de kendi yazılımlarını kullanan 13 bin ASUS bilgisayarın virüsten etkilendiğini bildirdi herunterladen.


13 bin ASUS bilgisayarın virüsten etkilendiğini bildirdi druckertreiber kostenlos herunterladen.

Uzmanlar, “arz zinciri” adı verilen siber saldırı yönetimiyle şirketin otomatik güncelleme hizmeti aracılığıyla yayılan virüsün dünya genelinde 1 milyon bilgisayarı etkilediğini tahmin ediyor netflix filme downloaden geht nicht. ASUS dünyanın en büyük beşinci bilgisayar üreticisi konumunda bulunuyor.

Konu hakkında henüz ASUS tarafından resmi bir açıklama gelmiş değil herunterladen. Virüsün yayılması ile beraber kullanıcı mağduriyeti nasıl giderilecek şimdilik merak konusu. Peki ya siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz internet explorer zertifikate herunterladen? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlere aktarmayı unutmayın.

Yorum Yapın Fikrinizi Söyleyin