Fibromiyalji Nedir,Yumuşak Doku Romatizması Nedir,

0
613
yumusak-doku-romatizmasi

Yumuşak Doku Romatizması

Halk arasında genellikle romatizmal ağrı olarak nitelendirilen ağrı tipi budur. Bu ağrılar kaslar­dan ve kasları kemiklere yapıştıran bağlardan kaynaklanır herunterladen.

Çeşitli kas zorlamaları, gerilime bağlı kasılmalar, uzun süreli, hatalı oturma biçimi (örneğin
sekreterlerde olduğu gibi), hava değişiklikleri, aşırı nemli ortam kaslarda hassas noktaların gelişmesine neden olur kostenloses logo erstellen und herunterladen. Bu ağrılı noktalar hasta­ların çoğunda aynı bölgede yer alırlar.

Özellikle boyun ve omuz arasındaki kaslar, ense kasları, kürek kemiğinin yakınındaki bölgeler ve enseden bele doğru omurga boyunca uzanan kaslar içerisinde birçok hassas nokta gelişebilir where can I autocad for free.

Ağrı bazen kanser ağrısını andıracak şekilde şiddetli olabilir. Hastalarda kanser korkusu gelişir. Yapılan tetkiklerde herhangi bir bulgu saptanamaz herunterladen. Bu tip hastalar kendilerine gereksiz yere birçok tetkik yapılmasına neden olurlar.

Ağrı hastanın hareketlerinin kısıtlanması yol açar how to download is written. Geceleri uykudan uyandıra­cak kadar şiddetli olabilir. Çoğu kez ağrı kesicilere cevap vermez.

Fibromiyalji olarak da isimlendirilen bu tip ağrılar yıllarca gerilemeler ve alevlenmelerle sürer gider herunterladen. Böyle hastalarda masaj geçici rahatlama sağlamakla beraber sert bir masaj kas içinde küçük küçük kanamalara ve hassas noktaların daha da hassaslaşmasına yol açar herunterladen. Bu nedenle bilinçsiz olarak yapılan masajlar uzun dönemde yarardan çok zarar verir.

Yumuşak doku romatizmasının tedavisinde kas gevşeticiler ve antidepresan ilaçların büyük yararı vardır download the rest of the message now. Etkili olmadığı takdirde hassas noktalara yapılan enjeksiyonlar ile önemli başarılar sağlamak mümkün olmaktadır.

Yorum Yapın Fikrinizi Söyleyin