IgE Baskılaması (Süpresyonu), Süpresyon Testi,

0
312
Süpresyon Testi,

İmmünoglobülin E (IgE) alerjilerin birçoğunda belirleyici bir rol üstlenir. IgE’den yapılmış antikorlar, alerjenlere bağlandık­larında başta histamin olmak üzere çeşitli kimyasal maddele­rin salınmasını tetikleyerek saman nezlesi, besin alerjisi gibi alerjik tepkileri başlatırlar facebook to download. O halde IgE devre dışı bırakılabilirse, tepkiler daha başlamadan engellenebilir.

Bu birkaç yoldan sağlanabilir. Birinci yol, IgE antikorları­na katılacak ve onların mast hücrelerine bağlanmasını engelleyecek bir madde kullanmaktır wo kann man kostenlos musiken ohne anmeldung. Mast hücrelerine bağlanana kadar IgE antikorlarının bir zararı yoktur. Ama bu bağlanma gerçekleştiği zaman, verdikleri işaret mast hücrelerinin kimya­sal yükünü boşaltmasına yol açar downton abbey herunterladen. IgE antikorlarına bağlana­cak biçimde geliştirilen maddeye monoklonal antikor denir. Genetik mühendisliğinin bir ürünü olan bu madde henüz de­neme aşamasındadır bibi und tina film kostenlos downloaden. Şimdiye kadar saman nezlesi ve toz aka­rı alerjilerine karşı mücadelede, en son olarak da alerjik astım­da umut verici görünmektedir.

Özelleşmiş T lenfositleri vücudun ürettiği IgE antikorları­nın miktarını denetler Download pictures for free.
Dönüştürülmüş alerj enleri ya da peptit parçacıklarını kullanarak, T lenfositlerinin bir alerjik tepkiyi tetiklemeksizin “yardım” etmesi sağlanabilir android games kostenlos downloaden. Buradaki büyük sorun yalnız IgE üretimini sınırlayan T hücrelerini dönüştür­mektir. Sonuçta vücudun enfeksiyonlarla savaşan IgG, IgM gi­bi antikorlara ihtiyacı vardır nero burning rom vollversion kostenlosen. Bunların üretimlerini sınırlamak, daha başka ciddi hastalıklara kucak açmayı getirir.

Doğrusu IgE üretimini durdurmak o kadar da iyi bir şey olmayabilir roblox jetzt herunterladen. Vücudun IgE antikorlarını neden ürettiğini tam ola­rak anlamış değiliz. Ama bazı haklı nedenleri olmalı. Vücudun bir maddeyi işe yaramaz, zararlı alerjik tepkileri tetiklesin diye üretmesi anlamlı değildir movies for free. Birçok araştırmacı IgE antikorlarının parazit saldırılarını savuşturmaya yaradığını düşünmektedir. Eğer durum böyleyse, IgE antikorlarını engellemek ya da yok etmek bizi parazitlere karşı daha duyarlı bir hale getirebilir foto downloaden voor windows 10.

Yorum Yapın Fikrinizi Söyleyin