Kuantum Bilgisayar,Üstünlüğüne Sahip Olabilmek,

0
648
kuantum-bilgisayar
IBM bilgi işlem bilim adamları

IBM (yukarıda) ve diğer yerlerdeki bilgi işlem uzmanları 
, kuantum işlemlerine dayanan bilgisayarlar geleneksel makinelerden geçerken “kuantum üstünlüğünü ” elde etmeye çalışıyorlar herunterladen alemao. CONNIE ZHOU / IBM

Teknik uzmanlar uzun süredir kuantum bilgisayarları yeni nesil makineler olarak kullanıyorlar ve yıldırım hızında büyük problemleri çözmeyi vaat ediyorlardı, ancak hassas cipler yalnızca birkaç laboratuvarda var. Henüz en büyüğünü oluşturma yarışında Google, düşük hata oranlarına sahip 72-bitlik bir cihaz olan Bristlecone’u tanıttığı geçtiğimiz Mart ayında öne çıktı. bir önce ki en az hataya sahip kayıt sahibi 50-bit IBM bir makineydi netflix filme die manen kann.

Kuantum Bilgisayarlar Nedir, ve Kuantum bilgisayarlar diğer bilgisayarlardan farklı olarak neler yaparlar diye sorarsak,Kısaca şöyle diyebiliriz films download apple ipad.

Kuantum bilgisayarlar genellikle transistörlerde depolanan bitlerin klasik bilgisayarlar için yaptıklarını kuantum bilgisayarlar için yapıyorlar, Ayrıca Kuantum Hesaplamalar yaparlar ve bilgi depolarlar. Ancak, iki değerden birini (açık / kapalı ya da 1 ya da 0) alabilen geleneksel bitlerin aksine, kuantum bilgisayarlar aynı anda iki durumun birleşiminde var olabilir ve bu da daha büyük bir dijital beyin gücü sağlar. 

Kaliforniya Üniversitesi’nden Santa Barbara’dan bilgisayar bilimci Wim van Dam “Google’ın deneyleri kuantum problem çözme alanında rehberlik ediyor” diyor. 

bristlecone

Google’ın en yeni kuantum işlemcisi Download Christmas motifs for free.
Bristlecone,


ERIC LUCERO , kuantum bilgisayarların üstünlüğüne Şu sözleri ile değiniyor. Bristlecone, klasik bilgisayardan milyarlarca daha fazla hesaplama sorunlarını çok hızlı bir şekilde çözebilir, ancak bu belirli hesaplamaların bizler için faydalı olup olmayacağı tartışmaya açık bir konu. Fizikçi ve Bristlecone’un baş mimarı John Martinis’e göre, genellikle şuanda sadece kuantum bilgisayarların işleyişini göstermek için sadece test programları yapıyorlar herunterladen.

Kuantum üstünlüğü on yıllarca zaten bilinmekteydi, ancak kısmen de olsa Moore Yasasının sona ermesiyle ona ulaşma isteği daha acil hale geldi. Elli üç yıl önce, IBM bilgisayar bilimcisi Gordon Moore, silikon tabanlı transistörler için işlem hızlarının her iki yılda iki katına çıkacağını, daha fazla transistörün daha küçük ciplere de takılabildiğini ve bilgisayarların gücünü iki katına çıkardığını doğruladı. Bazı tahminler Moore yasasının hızının sadece birkaç yıl daha dayanabileceğini, ancak bu kıyamet günü diye tabir edilen tahminlerinin düzenli olarak yeni teknolojilerde kullanılmayacağını söylemeye başlayan tahminciler ortaya çıkmaya başlamıştı bile. 

Moore yasalarının sona ermesi, yapay zeka araştırmaları için tamamen bağımsız araçlar gibi daha akıllı uygulamalar için devasa işlem gücü gerektiren bir engel teşkil etmekteydi. Buradaki cevap, bazı uzmanların makinelerin öğrenmesinde devrim yaratabileceğini tahmin ettiği kuantum hesaplama olabilirdi.İşte bu yüzden araştırmalarını bu yönde yapmaya karar veren, az sonra bahsedeceğimiz bazı şirketler, Yapay Zeka Ve Kuantum birleşmesini daha hızlı hale getirmek için Google, IBM ve Microsoft gibi büyük şirketler büyük yatırımlar yapmaya başladılar figma herunterladen.

Yorum Yapın Fikrinizi Söyleyin