LEGHORN TAVUK NEDİR, LEGHORN TAVUK ÇEŞİTLERİ, ÖZELLİKLERİ,

0
643
LEGHORN TAVUK NEDİR, LEGHORN TAVUK ÇEŞİTLERİ, ÖZELLİKLERİ,

Foghorn Leghorn’u hatırlıyor musun? Hani şu 90’lar’da Televizyonda Looney Tunes’u izleyen binlerce çocuk tarafından sevilen çizgi film horozuydu.

Muhtemelen dünyadaki en iyi bilinen Leghorn tavuğu!

Başlangıçta bu güzel Tavuklara İtalyanlar deniyordu, ancak yıllar geçtikçe Leghorns olarak değiştirildi herunterladen.

Bu makalede, Leghorn’un tarihini, mizacını ve eğilimini, yumurtlama kabiliyetlerini anlatıcaz ve tavuk sürümüz için iyi bir eşleşme olup olmadığını açıklayacağız.

Pek çok yumurta yumurtlayan bu sevimli tavuk hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin. ve yazımızı Beğenirseniz lütfen paylaşıp, Facebook ve Twitter hesağlarımızı Takip etmeyi unutmayın sims 4 for pc for free.

Leghorns Tavuğunun Geçmişi

Leghorn’un kesin kökenleri bilinmiyor. İtalya’nın Toskana bölgesinde birkaç küçük kara ırkı tavuk vardı ve bunlardan Leghorn üremesi gerçekleşti.

Leghorn ismi aslında Livorno kelimesinin anlamlandırılmasıdır. Livorno, İtalya’da, ilk önce 1845’te ABD’ye ya da oradan Amerika’ya ihraç edilen Legoların ihracat yaptığı liman şehridir. Bu erkenci tavuklara ne olduğu bilinmemektedir itunes6464.msi herunterladen.

ABD’nin Kaptan ve tayfaları, ABD’ye Leghorns tavuğu getirdi. Connecticut’taki Mystic Limanı’na demirledi ve bu tavuklar bugünün Leghorns’unun atasıydı.

ABD’de bazı cinslerin iyileştirilmesi (bir gül tarağı yetiştiriciliği de dahil olmak üzere), beyaz Leghorn tavuğu 1868’de New York şovunu kazandı ve Leghorns tavuğu sonunda 1870’de İngiltere’ye gönderildi German schlager free download legal.

İngilizler Leghorn’un küçük bedenini beğenmediler ve böylece daha sağlam bir çerçeve – daha çok çift amaçlı bir cins gibi vermek için Minorka ile geçti. Buna rağmen, Leghorn ince bir tavuk olarak kaldı, masa yemeklerine hiç uygun değildi.

Bu tavuklar nihayetinde, ABD’ye geri döndüler; daha büyük boyutta, 1910’larda tomurcuklanan kanatlı endüstrisi için daha kabul edilebilir hale geldi weltraum programme kostenlosen.

Kısa bir süre sonra Leghorn tavuk hayranları iki rakip kampa bölündü – tavuğu doğal olduğu gibi takdir edenler ve her şey için üretime değer verenler.

Bölünme, bugüne kadar birkaç bireysel yetiştirici tarafından korunan orijinal Leghorn çizgileri ile devam etmektedir. Bugün Leghorların büyük çoğunluğu endüstriyel tavuklar olarak yetiştiriliyor lohnausweis downloaden.

Görünüm ve Tanınan Standart

Gezici Leghorn Tavukları
leghornlar genelde Beyazdır.

Şaşırtıcı bir başka gerçek ise, sert kışlarla uğraşmak için ABD’de özellikle yetiştirildi. Aslında kuzey eyaletlerinin sert kışları için uygun değillerdi bloons td 6 herunterladen.

Kırmızı çökeltileri ve tek bir tarak veya gül tarağı vardır. Bu cins için beyaz kulak memeleri, beyaz yumurta bıraktıklarını gösterir.

Gözler turuncu / kırmızı, gaga sarı renklidir. Sarı tenleri ve bacakları var; ayakların 4 parmağı var.

Genel görünüm uzun, şık ve aerodinamik olarak tanımlanabilir

Standart

Leghorn ailesinin ilk üyeleri, 1874’te A merican P oultry A topluluğuna kabul edildi  herunterladen.

Mizaç ve Eğilimi

Leghorn Horoz
Leghorn Horoz

Leghorn, zeki ve becerikli bir Tavuktur ve gezmesine izin verilirse kendi besinini, yemini kendisi bulabilir, Kolay kolay aç kalmaz bu arkadaşlar.

Bu arkadaşlar yemekten hoşlanan yoğun, zeki ve aktif bir türdür. Ayrıca belirtmek gerekir ki Kentsel bir arka bahçe için kesinlikle biraz gürültülü olabilirler scan app kostenlos herunterladen.

Sınırlandırmaya tahammül etmelerine rağmen, onlar ve yapılacak şeyler için çok fazla alan sağlamaya çalışın – yüksek enerjili bir tavuk oldukları için kolayca sıkılabilirler. Gürültülü ve sinirli oldukları için biraz kötü üne sahipler, ancak bu zorlamadan zorlamaya değişiyor, pek çok Leghorn çizgisi zayıf değil, ancak insan temasından uzak duruyorlar.

Çok farklı çeşitleri olan bir cins içinde genellemek zordur çünkü hepsi aynı değildir. Piliçlerinizin nasıl büyüyebileceğini yargılamanın en iyi yolu, mümkünse ebeveynleri görmek veya satıcıya ne tür bir mizaçta olduklarını sormaktır herunterladen.

Yumurta Verimi ve Sağlık Sorunları

Leghorn tavuğu, endüstriyel kümes hayvanı endişelerinin kesin bir favorisidir . Yılda 280-320 yumurta Bırakırlar genelde. Bu haftada 4+ yumurtaya eşittir; o bir yumurta dinamo!

Civcivler yumurtadan çıktığında oldukça çabuk tüylenirler ve hızlı olgunlaşırlar.

Sağlık sorunları

Leghorn aktif ve sağlam bir tavuktur ve konuşacak ‘ortak’ sağlık sorunu yoktur.

Yorum Yapın Fikrinizi Söyleyin