MASA TENİSİNİN TARİHİ, PİN PON OYUNUNUN TARİHİ,

0
569
MASA TENİSİNİN TARİHİ, PİN PON OYUNUNUN TARİHİ,

Diğer pek çok sporda olduğu gibi, masa tenisi bir masa, raket ve topa erişimi olan herkese açık bir “salon oyunu” olarak mütevazi bir başlangıç ​​yapmıştır. Oyun 1880’lerde başladı, çim tenisi oyuncuları oyunlarını kış aylarında içeride oynamaları için uyarladılar cd vuurwerkgeluiden downloaden.

Ping-Pong, masa tenisi ve ilgili ekipmanlar için bir ticari marka adıdır. “Ping-Pong” ismi, 1800’lerin sonunda İngiliz firma J pinnacle studio 21 kostenlosen vollversion. Jaques ve Son tarafından icat edildi ve daha sonra Amerika’da tahta oyunu şirketi Parker Brothers tarafından markalandı.

Oyun hızla bir şekilde yayıldı ve 1901 gibi erken bir sürede 300’den fazla katılımcıyla turnuvalar düzenlendi. Ping-Pong Derneği kuruldu, ancak 1922’de Masa Tenisi Derneği olarak yeniden adlandırıldı videos cutting chip download for free.

1902’de ziyaret eden bir Japon üniversite profesörü oyunu Japonya’daki öğrencilere tanıttı. Kısa süre sonra, bir İngiliz satıcı Edward Shires, Viyana ve Budapeşte halkına tanıttı ve tohumlar atılmış oldu, şimdi tüm dünyada popülerliği olan bir spor başlamış oldu. Britanya’da, masa tenisi, Londra’nın belirgin orta sınıf sınırlarının dışına yayılmaya başladı ve il kasabalarında Sunderland ve Plymouth gibi birbirinden uzaklaşmış oldu. 1922’de, kriket oyuncusu Jack Hobbs ve spor dünyasından zamanın diğer ünlü isimleri gibi armatürlerle övünen bir All England Kulübü kuruldu. Daily Mirror, 40.000 yarışmacının katıldığı ülke çapında bir turnuva düzenledi ve sponsor oldu

İlk dünya şampiyonası 1927’de düzenlendi ve Macar bir doktor olan Dr fortnite hintergrundbilder herunterladen. Jacobi tarafından kazanıldı. 1929’da İngiltere’nin dengesini artıran ünlü Fred Perry’nin yanı sıra, bu, otuzlu yıl boyunca oyuna tamamen hakim olan Macarlar için eşi görülmemiş bir başarı koşusunun başlangıcı olacaktı. Takımları, oyunu spor statüsüne yükseltmek için çok fazla çaba sarf eden efsanevi Victor Barna tarafından yönetildi norton antivirus free download full version.

Yorum Yapın Fikrinizi Söyleyin