Nedir Bu Blockchain, Blockchain Teknolojisine Giriş 1,

0
509
Nedir Bu Blockchain

Blockchain, Dijital CryptoCurrency BitCoin’in omurga teknolojisidir. Blockchain, bu zincire katılan taraflar arasında gerçekleştirilen ve paylaşılan tüm işlemlerin veya dijital olayın kayıtlarının dağıtılmış bir veritabanıdır. Her işlem, sisteme katılanların çoğunluğu tarafından doğrulanır. Her işlemin, her bir kaydını içerir. BitCoin en popüler kripto para birimi blok zincirinin bir örneğidir. Blockchain Technology, ilk olarak, bir kişi veya bir grup Kişinin, ‘Satoshi Nakamoto’ adını verdiği “ BitCoin: Elektronik para sisteminden eşler arası bir akran” hakkında bir bildiri yayınladığında ortaya çıktı.”, 2008 yılında netflix serien herunterladen ps4. Blockchain Technology, Network üzerinden dağıtılan Dijital Muhasebe işlemlerini kaydetti ve böylece onu bozulmayacak hale getirdi. Arazi Varlıkları, Otomobiller, vb audiodatei tonie herunterladen. Gibi değerlerin herhangi biri bir İşlem olarak Blockchain’e kaydedilebilir.

Blockchain Teknolojisi nasıl çalışır? 
Blockchain’in ünlü kullanımlarından biri Bitcoin’dir. Bitcoin bir şifreleme para birimidir ve dijital varlıkları çevrimiçi olarak değiştirmek için kullanılır. Bitcoin, internet üzerinden işlem yapmak için iki taraf için üçüncü taraf güven yerine şifreleme kanıtı kullanır. Her işlem dijital imza ile korur quicktime player kostenlosen windows 7.

blockchain ağı
dağıtılmış veritabanı

Dağıtılmış Veri Tabanı: Blockchain verilerini tutan hiçbir Merkezi Sunucu veya Sistem yoktur. Veriler, dünyadaki Blockchain ile bağlantılı Milyonlarca Bilgisayar üzerinden dağıtılmaktadır. Bu sistem, her Düğümde bulunduğu ve genel olarak doğrulanabilir olduğu için Verilerin Noterleştirilmesine izin verir herunterladen.

Bir düğüm ağı: Bir düğüm, Blockchain Ağına bağlı bir bilgisayardır. Düğüm, istemciyi kullanarak Blockchain ile bağlanır. Müşteri, Blockchain üzerindeki işlemi doğrulama ve yayma işlemine yardımcı olur. Bir bilgisayar Blockchain’e bağlandığında, Blockchain verilerinin bir kopyası sisteme indirilir ve düğüm, Blockchain üzerindeki en son veri bloğu ile senkronize edilir. Teşvik karşılığında bir İşlemin yürütülmesinde yardımcı olan Blockchain’e bağlı Düğüm, Madenciler olarak adlandırılır herunterladen.

kayıt ağları

Mevcut işlem sisteminin dezavantajları:

 • Nakit sadece yerel olarak düşük tutarlı işlemlerde kullanılabilir herunterladen.
 • İşlemlerin işlenmesinde büyük bekleme süresi.
 • İşlemin doğrulanması ve uygulanması için üçüncü taraflara ihtiyaç duyulması süreci karmaşıklaştırır how can I download music at deezer.
 • Bankalar gibi Merkezi Sunucu tehlikede ise, katılımcılar dahil olmak üzere tüm Sistem etkilenir.
 • Doğrulama ücreti yüksek organizasyon yapar, bu sayede işlemi pahalı kılar free ebooks streekromans.

Blockchain aşağıdaki beş özellik ile güven oluşturur:

 • Dağıtılmış: Dağıtılmış defter, Blockchain’e bağlı olan düğümler arasındaki her gelen işlemle paylaşılır ve güncellenir. Bütün bunlar gerçek zamanlı olarak yapılır, çünkü verileri kontrol eden merkezi bir sunucu yoktur lol german free chip.
 • Güvenli: İzinler ve Kriptografi ile Blockchain’e izinsiz erişim mümkün değildir.
 • Şeffaf: Blockchain’deki her düğüm veya katılımcı Blockchain verilerinin bir kopyasına sahip olduğundan, tüm işlem verilerine erişebilirler. Kendileri arabuluculara ihtiyaç duymadan kimlikleri doğrulayabilirler wie kann ich zoom herunterladen.
 • Mutabakata dayalı: İlgili tüm ağ katılımcılarının bir işlemin geçerli olduğunu kabul etmeleri gerekir. Bu fikir birliği algoritmaları kullanılarak elde edilir.
 • Esnek: Belirli şartlara göre yürütülen Akıllı Sözleşmeler platforma yazılabilir. Blockchain Network iş süreçlerine ayak uydurabilir.

Blockchain Teknolojisinin Yararları:

 • Zaman kazandıran: Süreci daha hızlı ve ucuz hale getiren yerleşimler için merkezi bir Otorite doğrulaması gerekmez.Bankasıydı,işlem ücretiydi vs…Yok
 • Maliyet tasarrufu: Bir Blockchain ağı, masrafları birkaç şekilde azaltır. Üçüncü taraf doğrulamasına gerek yok. Katılımcılar varlıkları doğrudan paylaşabilirler. Aracılar azalır. Her katılımcının paylaşılan muhasebenin bir kopyası olduğu için işlem çabaları en aza indirgenmiştir.
 • Daha sıkı güvenlik: Milyonlarca Katılımcı arasında paylaştığı gibi kimse Blockchain algoritması ile mücadele edemez. Sistem siber suç ve sahtekarlığa karşı algoritması sayesinde güvendedir. ( Ne zamana kadar güvende oluacak bilinmez tabe..;)

Yorum Yapın Fikrinizi Söyleyin