RÜYA YORUMU,RÜYA YORUMUNUN KISA TARİHİ,

0
513
RÜYA YORUMU

Rüya yorumları, kil tabletlerde belgelendikleri M.Ö. 3000-4000 yıllarına kadar uzanıyor. Rüyalarımız hakkında konuşabildiğimiz sürece, rüyalardan etkilendik ve onları anlamaya çalıştık pinterest bilderen geht nicht mehr.

Bazı ilkel toplumlarda, insanlar rüya dünyası ile uyanık dünya arasındaki ayrımı yapamadı. Ya da sadece ayrım yapmamayı seçtiler. Rüya dünyasının sadece gerçekliğin bir uzantısı olmadığını, aynı zamanda daha güçlü bir dünya olduğunu gördüler .  

Yunan ve Roma döneminde rüyalar dini bir bağlamda görülmüştür. Tanrıların veya ölülerin direk mesajları olduğuna inanılıyordu.O zamanlar, o insanlar ne yapılması ve çözümler için rüyalarına bakarak eyleme geçtiler. Rüyaların önceden uyardığına ve geleceği öngördüğüne inandılar. İnsanların uyumak için ve , kendilerine rüya içinden bir mesaj iletilebileceği umuduyla uyuyabilecekleri özel tapınaklar bile inşa edildi. Bir rüyanın gücüne olan inançları o kadar güçlüydü ki, siyasi ve askeri liderlerin eylemlerini bile dikte etti. Aslında, rüya tercümanları bile savaş stratejisine yardımcı olmak için askeri liderlere savaşlarda eşlik ettiler.  

Yunan filozofu Aristo, düşlerin fizyolojik işlevlerin bir sonucu olduğuna inanıyordu. Rüyalar hastalığı teşhis edebilir ve hastalıkların başlangıcını tahmin edebilirdi. 

Helllenistik döneminde, Rüyaların ana odağı iyileşme kabiliyeti etrafında yoğunlaşmıştı. Asklepions adı verilen tapınaklar, rüyaların iyileştirici gücünün etrafına inşa edildi. Bu tapınaklarda uyuyan hasta insanlara rüyasında tedavi olacağına inanılıyordu . Rüya tercümanları tıp adamlarına tıbbi teşhislerinde bile yardımcı oldu. Rüyaların, neyin yanlış olduğunu bulmak için şifacılara hayati bir ipucu sunduğuna inanılırdı. 

Mısır’da rahipler aynı zamanda rüya tercümanlığı yaptılar. Belirli canlı ve önemli rüyaları olan kişilerin kutsandığına inanıldı ve özel olarak kabul edildi. Rüyaları yorumlama gücüne sahip olan insanlar arandı ve ilahi bir yetenek olarak görüldü. 

Rüyalar, ruhun her gece gidip ziyaret etmek için bıraktığı gerçek bir dünya olarak görüldü. Çinliler ruhun bu dünyaya girmesi için bedeni terk ettiğine inanıyordu. Bununla birlikte, eğer aniden uyanmaları gerekiyorsa, ruhları vücuda geri dönmek için başarısız olabilir. Bu nedenle, bugün bazı Çinliler, çalar saatlere karşı temkinlidir. Bazı Kızılderili kabileleri ve Meksika medeniyetleri, aynı rüya kavramını paylaşıyor. Atalarının rüyaların da yaşadıklarına ve bitkiler gibi insan dışı formları aldıklarına inanıyorlardı. Rüyalarını ataları ile birlikte ziyaret etmenin ve onlarla iletişim kurmanın bir yolu olarak görüyorlar.Rüyalar ayrıca yaşamdaki görevlerini veya rollerini göstermeye yardımcı oldu picasa 3 kostenlos herunterladen deutsch.

Orta Çağ boyunca rüyalar kötülük olarak görülüyordu ve görüntüleri şeytandan ibaretti. Korunmasız uyku durumunda, şeytanın insanların aklını zehirli düşüncelerle doldurduğuna inanılıyordu. 

19 fifa 19 demo herunterladen. yüzyılın başlarında rüyalar kaygı, evsel gürültü ve hatta hazımsızlıktan kaynaklanıyordu. Dolayısıyla bunun gerçekten bir anlamı yoktu. Daha sonra, 19 excel terminplaner kostenlos download. yüzyılda Sigmund Freud, Rüyaların önemini, ve yorumlama ihtiyacını anladı, ve Rüyalar hakkın da çalışmalar yaparak,Bilimsel bir şekil de,konuyu anlamaya çalışarak devrim yaptı herunterladen.

Bu eski kültürlere dayanarak, insanların Rüyaları yorumlamak için her zaman bir eğilimi olmuştur.

Yorum Yapın Fikrinizi Söyleyin