Rüyaların Önemi Nedir

0
393
Rüyaların Önemi

Uyumak için mi rüya görürsünüz yoksa rüya görmek için mi uyursunuz? Bu soru tartışmalı olmasına rağmen, araştırmacılar rüyanın bir amacı ve önemi olduğu konusunda hem fikir herunterladen.

Araştırmalar gösteriyor ki, uykuda rüya safhasına veya REM evresinegeçmek konusunda sıkıntı yaşayan insanlar sinirlilik ve anksiyete belirtileri sergiliyorlar estv admin quellensteuertarife herunterladen. Bir rüya deneyinde, gönüllüler tam rüya evresine girmeden önce uyandırılıyorlar ve tekrar uyumalarına izin veriliyor, sonra yine tam REM uykusuna geçecekleri zaman uyandırılıyorlar Subscribe to steam to download. Bu bütün gece böyle devam ediyor. Gönüllülerin normalde uyudukları zaman kadar uyumaları sağlanıyor. Ertesi gün gönüllülerin gün içinde darmadağın, depresif, şaşkın oldukları ve çabuk sinirlendikleri gözleniyor herunterladen. Günlük hayatlarında genel bir bozulma fark ediliyor. Bazıları normalde yediğinden daha fazla yiyor. Bu araştırma bir kaç gece daha böyle devam edince, gönüllüler daha duygusal hale gelmeye başlıyorlar countdown klok download. Anlaşılıyor ki, REM uykusu yoksunluğu, konsantrasyon eksikliği, hafıza kaybı ve aşırı duyarlılığa sebep oluyor www.fahren-lernen.de.

Bu çalışma, rüya görmenin önemini ve kişinin sağlığında ve refahındaki rolünü göstermektedir. Bazı araştırmacılar rüyaların stresle mücadeleye yardımcı olduğuna inanıyorlar apps niet nieuwe iphone. Rüya görmek bir gereklilik ve zihnin şarj olmasına ve vücudun yeniden canlanmasına yardımcı oluyor iphone whatsapp cannot download images.

Yorum Yapın Fikrinizi Söyleyin