VAMPİR NEDİR, VAMPİRLERİN ORTAYA ÇIKIŞI, VAMPİR TARİHİ,

0
739
Vampir

Vampirler, dünyayı dolaşan, kanlarını besledikleri insanları arayan, dünyadaki kötü mitolojik varlıklardır. Hepsi en iyi bilinen klasik canavarlardan olabilir. Birçok insan vampirleri 1897’de yayınlanan Bram Stoker’in destan romanı Dracula’nın efsanevi, kan emici konusu olan Count Dracula ile ilişkilendirir herunterladen. Ama vampirlerin tarihi, Stoker doğmadan çok önce başladı.

Vampir Nedir?

Vampir efsaneleri olduğu kadar, vampirlerin neredeyse pek çok farklı özellikleri vardır. Ancak vampirlerin ana özelliği insan kanı içmeleridir. Genellikle kurbanlarının kanını keskin dişlerini kullanarak, öldürür ve vampirlere dönüştürürler kaspersky antivirus free kostenlos.

Genel olarak, vampirler, güneş ışığının güçlerini zayıflattığından gece avlanırlar. Bazıları bir yarasa ya da kurt haline dönüşme kabiliyetine sahip olabilir. Vampirler süper güçlüdür ve genellikle kurbanları üzerinde hipnotik, duyusal bir etkisi vardır. Görüntülerini aynada göremezler ve beraberce yürüyecek bir gölgeleri yoktur…

Yunan mitolojisinde vampirler

İlk vampir, Ambrogio adlı genç bir İtalyan ve hayatını Selena hikayesine yer veren Yunan mitolojisine kadar takip edilebilir . Hikaye, tutkulu ve Aşık, kan emici özelliklerinin yanında aşırı güneş hassasiyeti olan genç aşıktan bahseder, Kısacası ana akım vampir masallarının birçok özelliğini içerir apple music playlist lässt sich nicht downloaden.

Efsaneye göre, Ambrogio ( Bizim yakışıklı genç italyan kardeşimiz ) efsanevi Oracle’ı güneş tanrısı Apollonu tapınağında ziyaret ettikten sonra Selena’ya aşık olur. Onunla evlenmesini ister, ama kıskanç Apollon’un onu kıskandığını bilmiyordur. Apollo, Ambrogio’yu, güneş ışığına maruz kaldığında derisinin yanmasına neden olan bir hastalıkla lanetler.( kıskançlık kötü şey, Kıskanılmak daha kötü, Kıskanılmak isterken bence 3 kere düşünmek lazım ;)) Neyse konuya dönersek…

Çaresizlik içinde şaşkın ve ne olduğunu yavaş yavaş kavrayan yakışıklı italyan kardeşimiz, Ambrogio bir şeyler düşündü bu durum için ve aklına yeraltı dünyasının tanrısı Hades’e gitmeye karar verdi,Hades tabii çıkarı olmadan yaralı parmağa işemeyeceği için olsa gerek,Bizim italyan Ambrogiodan,Yardım karşılığında av tanrıçası Artemisin Gümüş yayını ister herunterladen. İtalyan bunu kabul etti ve daha sonra av tanrıçası Artemis’in yanına gitti ve ( Sanki benimle gitmiş gibi anlatıyorum ama idare edin artık ) herunterladen. Hades’le yaptığı anlaşmayı yerine getirmek için Artemis’in gümüş yayını bir katakulleye getirerek çaldı,Tabii Artemis bu durumu anlayınca çok ama çok kızdı, Hiddetlendi Küfürler etti 😉 ( Tamam biraz abarttım sanırım ) Neyse çok kızdı yani ve Ambrogio’yu lanetledi, Artemisin laneti şöyle idi, Bizim italyan ne zaman bir gümüşe dokunsa,O gümüş onun cildini yakacak ve eritecekti, ( filmlerde gümüş kullamaları bu yüzdenmiş demekki,) Daha sonra ne olduysa bizim Tanrı Artemis,bizim italyana acıdı, Her şeyi aşkı ve hayatı için yaptığını anladı,Hatta çalmasaydı,isteseydi verirdim dedi ( tamam tamam bunuda ben uydurdum 😉 Neyse Artemis bizim italyana acıdığı için ona süper güçler, ve ölümsüzlük verdi super mario spiele herunterladen. Öldürdüğü canavarların kanları ile Selena’ya aşk şiirleri yazması için, düşmanlarını gördüğünde dişlerinin uzamasını sağladı harry potter games for free.

Tabii bu arada bizim, ölümlü Selena Apollo’nun esaretinden kaçtı ve ölümsüz Ambrogio’yla tekrar bir araya geldi. Bu arada Artemis,bizim italyanı yanına çağırarak yani Ambrogio’yu.Selena ölümlü sen ölümsüzsün nasıl olacak bu iş diye sordu.Bizim italyanı da aldı bir korku tabii ki herunterladen. Bu arada Artemis bizim italyana bir özellik daha verdi. Bizim italyan Selena’yı ısırıcak,Selenanın vücudunu öldürecek ama ruhunu canlı tutacak bunuda kanını içerek Selenayı ölümsüz yapabileceğini söyledi. Tabii bu sadece selenayı değil daha sonraları kanlarını içen herkesi vampir haline getirecekti bea client downloaden.

Akıllara şu soru geliyor

Vampirler Gerçek mi filme und serien gratisen?  Buradan ulaşabilirsiniz

Yorum Yapın Fikrinizi Söyleyin