Vampirler Gerçek mi? Vampirler Gerçekten Var Oldular mı,

0
702
vampirler gerçek mi

Vampir batıl inancı , özellikle veba bütün kasabaları yok ettiği için , Orta Çağ’da büyüyerek gelişti diyebiliriz . Çünkü Veba Hastalığı genellikle kurbanlarını öldürdükten sonra kanama ve ağız lezyonlarını geride bırakırdı, ki bu da eğitimsiz olanlara vampirizmin kesin bir işareti oldu adobe flash player kostenlos herunterladen deutsch.

Yabancı bir fiziksel ya da duygusal hastalığı olan herkesin bir vampir olarak nitelendirilmesi alışılmadık bir durum değildi. Birçok araştırmacı, vampir efsanesiyle bağlantılı olabilecek bir hastalık olarak, güneş ışığına maruz kalmış cilt üzerinde ciddi kabarcıklara neden olabilecek bir kan hastalığı olan porfiriyi de işaret etmiştir sharepoint online ordner herunterladen.

Bazı porfirya semptomları kan alımıyla geçici olarak hafifletilebilir. Vampir mitini tanıtmakla suçlanan diğer hastalıklar arasında kuduz veya guatr da bulunur herunterladen.

Şüpheli bir vampir öldüğünde, vücutları vampir belirtileri aramak için sık sık rahatsız edilirdi. Bazı durumlarda, ölü kaldıklarından emin olmak için bir mezarları açılır, gümüş yada kutsanmış kazıklar cesedi kalbine sokulurdu. Bazı kaynaklarda, vampir oldukları şüphesi olan cesetlerin on dokuzuncu yüzyıla da yakılması olayı da yer almaktadır herunterladen.

Yorum Yapın Fikrinizi Söyleyin