Yumusak Sankr Sankroid Hastaligi Nedir, Belirtileri ve tedavisi,

0
745
Yumusak Sankr Sankroid Hastaligi Nedir, Belirtileri ve tedavisi,

Yumuşak Şankr Nedir (Sankroid Hastalığı)

Genellikle tropikal ve subtropikal bölgelerde rastlanan akut bir zührevi hastalıktır musik herunterladen umsonst. Nedeni Hemophilus ducreyi adı verilen bir basildir.

Kuluçka devresi: 5 gün.

Yumuşak Şankr Belirtileri: Dış üreme organlarında süratle iltihaplanıp ya­ra biçimini alan bir sivilcenin belirmesiyle ortaya çıkar herunterladen.

Süreci: Oluşan sivilce frengi şankrının tersine oldukça yu­muşaktır ve kötü kokulu bol miktarda akıntılıdır hip hop ejay vollversion kostenlos downloaden. Kasık lenf bezlerinde şişlik ve ağrı başlar. Ağır vakalarda şankr patlar ve akıntılı bir yara oluşur. Eğer tedavi edilmezse, ağrılar artar ve üretim organlarının derileri soyulmaya başlar herunterladen.

Tedavisi: Hastalığın başlangıcında sülfadiazin ya da spreptomisin tedavisi uygulanır. Her iki ilaç da frengide etkisiz oldu­ğundan hem hastalık tedavi edilmiş hem de frengi olup olma­dığı saptanmış olur play store herunterladen. Penisilin frengiye yararsız olduğundan frenginin gizli kalmasına neden olur. Bunun için de kesinlik­le frengi bulunmadığı saptanmadıkça penisilin kullanılmama­lıdır swift herunterladen.

Lenfogranülomatoz inguinalis: Zührevi bir hastalıktır ve etkeni, virüsü andıran bir organizmadır.

Belirtileri: Kasıktaki lenf bezlerinin şişmesidir posterxxl herunterladen. Seyri: Rektum iltihabı yan etki olarak görülebilir. Ayrıca, perine ve rektumda büzülmeler olabilir.

Tedavi: Sülfamit ve antibiyotik tedavisi uygulanır bewerbungsvorlagen 2019 kostenlos downloaden. İltihap­lı düğümler kurutulmalıdır. Rektum darlıkları için cerrahi mü­dahale gerekli olabilir.
Korunma: Korunma için hiçbir seçenek yoktur ballerspiele kostenlosen ab 18 für pc.

Yorum Yapın Fikrinizi Söyleyin